29 January, 2020

Asya’daki En İyi Bütçeli Havayolları

İster Malezya’nın Cameron Tepeleri’ne, ister Sikkim’in çay tarlalarına, Çin’in gizemli Taocu mağaralarına veya Tayland’ın kuzeyindeki tapınaklarına, Filipinler’in zonklayan şehir manzaralarına veya Nusa Tenggara’nın muhteşem sahillerine giderek mükemmel bir tatil geçirebilirsiniz. Ama seyahatinizde uçak yolculuğu yapmanız gerekeceksiniz. Tatil bütçenizi zorlamaması için Asya Düşük Bütçeli Havayolu Firmaları rehberi ile en uygun seyahati hangiyle yapabileceğinizi keşfedebilirsiniz.

Asya Düşük Bütçeli Havayolu Firmaları : Nok Havayolları

Tayland Andaman Kıyısı’nın efsanevi sahillerini başkentin kalabalık merkeziyle birleştiren gizemli tepe, kuzeydeki Burma’nın eteklerinde Nakhon Si Thammarat’ın yerel pazarları ve soğutulmuş eski Chang Mai merkezi ile çevrilidir. Chumphon’daki Körfez’e açılan kapısı ise düşük bütçeli uçak bileti imkanı sunan Nok Air’dir.

Tiger Airways

CAPA Yılın En Düşük Maliyetli Havayolu Ödülünün eski unvanı sahibi (2006 ve 2010), sanki Singapur dışındaki bu bütçe taşıyıcısı meslektaşları arasında uçmaya devam ediyor gibi görünüyor. 2014 yılında Tiger Airways, Hint Okyanusu’ndaki en iyi plajların bazılarının cays’larda birleştiği Maldivler’deki Çin kenti Xi’an’a (Terracotta Ordusu’ndaki Shaanxi’nin evi) bağlantılar sağlamak için hizmetlerini genişletti. 

SpiceJet

Hindistan’daki diğer düşük maliyetli broşürlerin servetinden gelen rekabeti karşılamak için 2014 yazında ücretlerinin çoğunu % 50’ye kadar düşürdü. SpiceJet, şimdi tartışılmaz bir şekilde kıtadaki en ucuz bütçe taşıyıcılarından biri. Gurgaon merkezli şirketin müşterileri artık zamanında teminattan ve kıta kıtasındaki sebze ile tamamlanmış aromalı bir uçuş menüsünden yararlanıyor.

Peach Havayolları

Sırtında sadece dört yıl süren Japon mimarı düşük şeftalili Peach, manzaralarını zirveye çıkardı. Halen, taşıyıcı ülke ana uluslarının ana merkezlerini birbirine bağlıyor. Ancak önümüzdeki yıllarda Ho Chi Minh City, Bangkok, Guangzhou ve Shanghai gibi destinasyonları destekleyeceklerini görecekleri söylentileri de mevcut. Biraz daha fazla mahremiyet ve gemide yer arayan yolcular, Peach’in jetleri, koridorda serbest bir sandalye sağlayan “Space Seat” seçimini seçebilir, havada da ağızda su veren Asya yemekleri menüsü de mevcut.

Asya Düşük Bütçeli Havayolu Firmaları : Scoot

Yedi Boeing jetinden oluşan mütevazı filosuyla, Singapur Havayolları’nın bu bağlı kuruluşudur. Asya, Çin ve Avustralya’daki şehirler arasında uzun mesafeli bağlantılar sunan bir alternatif sağlar. 2011’de ilk kalkışından bu yana iki kademeli bir kabin sistemi sunmaktadır. ScootBiz business class eşdeğeri 10.4 inç kişisel eğlence ekranları ve 38 inçlik ekran ile tamamlandı. Ekonomide, gezginler yerleşik iPad’leri kiralamayı ya da sadece biraz daha fazla bacak ve rahatlığı olan uzun ‘Stretch’ koltukları tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir