18 February, 2020

Danimarka’da Kaçırılmayacak Yerler

Sergi alanlarından, müzelerden çarpıcı manzaralara ve ülkenin en iyi eğlence parklarına kadar Danimarka’nın Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biridir. Bu ülkede gitmeniz gereken birçok yer ve yapmanız gereken çok fazla şey var. Bu yüzden uçak bileti rezervasyonunuzu farkvar üzerinden hemen yapın ve bu rehberi yol haritası olarak alın. İşte gitmeniz gereken Danimarka Gezilecek Yerler rehberi ve görmeniz gereken inanılmaz yerler.

Danimarka Gezilecek Yerler : Viking Gemi Müzesi

Roskilde Fiyordu’nda 1000 yaşında bir Viking ile yola çıkın ve Roskilde’deki Viking Gemi Müzesi’nde sergiler, dijital kurulumlar ve eğlenceli aktiviteler yaparak korkusuz savaşçıların yaşamını öğrenin .

Müzik Parkı

1987’den beri Sir Cliff Richard , Aalborg’un kalbindeki güzel park olan Kildeparken’de ilk ağacı diktiğinde, ulusal ve uluslararası üne sahip 90 sanatçıyı takip etti. Her ağaç, sanatçının kendisini besleyen müziğini çalar ve şimdi park, diğerlerinin yanı sıra Bob Dylan, Leonard Cohen, Sting ve Elton John’un sesleriyle doludur.

Skagen

Dövülmüş pistten çıkın ve Skaggerak ve Kattegat Denizlerinin buluştuğu Danimarka’nın en kuzey bölümünü ziyaret edin. Her yıl milyonlarca turist, bu eşsiz doğal olayı gözlemlemek için Grenen’e kuzeye gider.

Roskilde Katedrali

Gotik Katedrali görmek için her yıl binlerce turist Roskilde’ye gider . 1995 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren inşaat, 12. ve 13. yüzyıllarda yapıldı ve tuğladan inşa edilen ilk Gotik Katedrali oldu.

Danimarka Gezilecek Yerler : Yuvarlak Kule

İlk olarak 17. yüzyılda astronomik bir gözlemevi olarak inşa edilen The Round Tower , uzun spiral bir rampa üzerinde gözlem güvertesine gitmeyi başaranlara Kopenhag’ın eşsiz bir manzarasını sunuyor .

Funen Köyü (Den Fynske Landsby)

In Funen Village , ziyaretçiler bazı yüzyıllar önce olduğu gibi Danimarka deneyim ve aynı zamanda sakinlerinin yaşamlarının bir bakış elde edebilirsiniz. Açık hava müzesinde tarih, 17. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar orijinal binalarla canlanırken, geleneksel kostümler giymiş insanlar dolaşıyor, çalışıyor ve dört yüzyıl öncesine kadar kullandıkları tüm günlük aktiviteleri yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir