18 February, 2020

Hırvatistan’da Ziyaret Edilecek En Güzel Plajlar

Görünüşe göre Hırvatistan herkesin gitmek istediği ülkeler listesinde yerini alıyor. Roma kalıntıları, efsanevi plajları, pitoresk kasabaları ve düzinelerce adasıyla birlikte bu ülke kesinlikle en güzel Avrupa ülkeleri arasında yerini alıyor. Üstelik diğer komşularına oranla daha az kalabalık bir ülke olması tatil yapmak isteyenlerin en çok sevdiği noktası. Uçak bileti alarak Hırvatistan’a doğru yola çıkın ve oradayken, ülkenin ikonik plajlarından birinde biraz zaman geçirdiğinizden emin olun. Çünkü en iyi Hırvatistan Plajları gibisini başka yerde bulamazsınız.

En İyi Hırvatistan Plajları : Banje Plajı, Dubrovnik

Hırvatistan’ın turistler arasında en popüler şehri olan Dubrovnik aynı zamanda en iyi, en elverişli plajlardan birine sahiptir. Banje Plajı’ndan Dubrovnik’in etkileyici surlarını, sahilde dinlenenler için eşsiz bir manzara sunan görebilirsiniz. Kumlarının sıcaklığını hissedebilir ve temiz masmavi denizinde yüzebilirsiniz.

Gornja Vala, Gradac

Burası, Adriyatik’teki en bilinen çakıl plajlarından biridir ve üç mil uzunluğu ile Hırvatistan plajlarının içinde en büyüklerden biridir. Zeytin ağaçları ve çam ormanları koruyucu atmosfer oluşturuyor, bu yüzden rüzgar çok az burada. 

Lovrecina Körfezi, Brač

Güzel bir ormanlık koyda yer alan Lovrecina Bay, anakaradaki komşu dağların Lovrecina’nın panoramasını geçtiği suyun üzerinde Brac Adası’ndan ayrılır. Pitoresk yollar Roma kalıntıları ile körfeze doğru kıvrımlı bir hal alır ve bu plaja gelirken göreceğiniz manzara bile her şeye değer.

En İyi Hırvatistan Plajları : Pakleni Adaları Plajları, Hvar

Pakleni Adaları, Hvar kıyılarından kısa bir uzaklıktadır. Bu küçük adaların içinde ve çevresinde yelken açmak ve büyük kalabalığın olmadığı mükemmel sahili bulmak pastoral bir gün geçirmenizi sağlar. Kaçırılmaması gereken bir plaj soruyorsanız cevabımız burası olacaktır.

Zlatni Rat, Brač

Zlatni Rat, çarpıcı ve benzersiz şekli ile tanınan, Hırvatistan’ın en ünlü plajlarından birisidir. Brac adasında bulunan Zlatni Rat plajı, ormanlık alanın kenarından bir köpekbalığı dişi gibi Adriyatik’e uzanır, ancak plaj gezintileri için bol miktarda alan vardır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir