21 November, 2019

Kış Gelirken En Masalsı Tatil Rotanız : Londra ve Çevresi

Avrupa’da kışın tatil yapmak gibisi yoktur. Mulled şarap, mevsimsel pazarlar, kuru meyveler, kavrulmuş kestane ve daha sert içkiler yalnızca belli başlı turistik bölgeleri değil, tüm kasaba ve şehirleri de dolduruyor. Bu tatil sezonunda İngiltere’de biraz zaman geçirmekten keyif alabilirsiniz. Üstelik erken rezervasyon fırsatları ile uygun uçak bileti almak da farkvar üzerinden oldukça kolay olacaktır. Kışın Londra’da neler yapabileceğiniz, nereleri görebileceğiniz öğrenene kadar bekleyin. Hemen bir uçak bileti almak için sabırsızlanacaksınız. İşte Kış aylarında Londra’da yapabilecekleriniz ve daha fazlası.

Kış Aylarında Londra’da Yapabilecekleriniz : Londra’nın Ünlü Caddelerinde ve Büyük Mağazalarda Alışveriş Yapın

Kış Aylarında Londra'da Yapabilecekleriniz : Londra'nın Ünlü Caddelerinde ve Büyük Mağazalarda Alışveriş Yapın

Londra’daki tatil ruhu ile ilgili, kışı ziyaret etmek için dünyanın en iyi yerlerinden biri yapan bir şey var. Her sokak, dükkan, restoran ve barda, sizi kışın masalsı ruhuna sokmak için her yerinde dekarosyon ile doludur. Hele Noel ya da yeni yıla denk geldiyseniz büyüleneceksiniz. O kadar ki elinizde olmadan tüm tatil boyunca gülümseyeceksiniz. Vitrinlerini kışa ve tatil ruha sokan ünlü mağazalarda Fortnum & Mason, Harrods, Selfridges ve Liberty olarak sayabiliriz. Bond Caddesi, Regent Caddesi, Oxford Caddesi, Covent Bahçesi ve Carnaby Caddesi’ndeki tasarımcı dükkanlarına bakarak saatler geçirebilirsiniz. Buralarda tam da istediğiniz şeyleri bulacaksınız. Kışın Londra’da bir kahve molası sonrasında alışveriş yapmak gibisi yoktur.

Kış Harikalar Diyarı’nda Yeniden Çocuk Olun

Kış Harikalar Diyarı'nda Yeniden Çocuk Olun

Ülkenin her yerinden Hyde Park’taki Kış Harikalar Diyarı için seyahatler düzenleniyor. Burası kışın gerçekten harikalar diyarına dönüşüyor. Muazzam mekân pazar tezgahlarına, yüzlerce karnaval oyunlarına ve standlarına, sayısız yemek seçeneğine, bir buz pateni pistine, kapalı performans tiyatrosuna, Münih’ten gelen Bavyera bira salonuna ve daha fazlasına ev sahipliği yapıyor. En iyi aile eğlencesi arıyorsanız Londra tatilinizdeki rotanız belli. Kalabalığın olmadığı zamanlara denk gelmek istiyorsanız hafta içi günleri ziyaret etmenizi öneririz. 

Somerset House ve Ulusal Tarih Müzesi’ndeki Buz Pateni

Somerset House ve Ulusal Tarih Müzesi'ndeki Buz Pateni

Hiçbir şey “açık hava kış etkinliği”nden buz pateninin yerini tutamaz.  Biri Somerset House’da diğeri de Ulusal Tarih Müzesi’nde olmak üzere şehrin iki pistinden birinde yeteneklerinizi test edin. Her ikisi de gece patenlerinin yanı sıra otel bünyesinde yiyecek ve içecek seçenekleri sunmaktadır.

Kış Aylarında Londra’da Yapabilecekleriniz : Harry Potter Stüdyo Turu “Karda Hogwarts”

Kış Aylarında Londra'da Yapabilecekleriniz : Harry Potter Stüdyo Turu "Karda Hogwarts"

Hogwarts, her kış Warner Brother’ın Harry Potter Studio Turu’nda bir farklılık yapar. Ne olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Stüdyo, Hogwarts’ı Noel ruhuna sokmakta hiçbir masraftan kaçınıyor ve buradaki ziyaret, en şüpheli Muggle’ları bile memnun ediyor. Karla kaplanan şatodan notel ve kış temalı dekarosyonlara kadar burada her şeyi bulabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir