29 January, 2020

Meksika’nın Gezginler İçin En Güvenli Yerleri

Meksika, görülecek güzel ve ilginç yerlerin olduğu geniş bir ülke ve her yıl 28 milyonun üzerinde turiste ev sahipliği yapıyor. Kendi seyahatinizi planlamanıza yardımcı olmak için, Meksika’da ziyaret etmek için en güvenli yerlerden bazılarını derledik. Neden farkvar ile uçak biletinizi Meksika’ya almalısnız? İşte meksika gezilecek yerler ve en güvenli noktaları.

Meksika Gezilecek Yerler : Meksika Şehri

Meksika Gezilecek Yerler : Meksika Şehri

Ziyaret edilmesi tehlikeli bir şehir olarak uzun süredir devam eden itibarına rağmen, Mexico City’nin özellikle şehir merkezi çekirdeği oldukça güvenli kabul edilir. Ve şehir, sokak sanatı, renkli pazarlar ve 150’den fazla müze dahil ziyaretçiler için sayısız cazibe merkezine sahiptir.

Puebla

Puebla

Mexico City’den güzel bir günlük gezi olarak kabul edildiğinde (otobüs yolculuğu ile iki saat uzaklıkta), Puebla başlı başına bir öncelikli hedef olarak ortaya çıkıyor. Ne de olsa küçük bir köy değil; Puebla, ülkenin en iyi İspanyol sömürge mimarisi örnekleriyle Meksika’nın dördüncü büyük şehridir. Ek olarak, deniz seviyesinden 7200 feet yüksekte, Puebla hiçbir zaman çok ısınmaz ve Meksika’nın en güvenli yerlerinden biri olarak kabul edilir.

San Miguel de Allende

San Miguel de Allende

San Miguel de Allende, gurbetçilerin popülaritesinin kanıtı olarak Meksika’nın en güvenli yerlerinden biridir. Bu UNESCO Dünya Mirası yerlerinden birisidir. Meksika’nın tam ortasında yer alan ve parke taşı sokakları ile çevrelenen bu inanılmaz yapıyı görmelisiniz. İspanyol sömürge kiliseleri ve birçok harika restoranı etrafında keşfedebileceğinizi unutmayın. 10 km’den daha yakın mesafedeki Atotonilco Tapınağı, aynı zamanda Dünya Miras Listesinde yer alıyor. Tövbe eden Meksikalılar ve turistler için de önemli bir hac bölgesidir.

Meksika Gezilecek Yerler : Merida ve Valladolid

Meksika Gezilecek Yerler : Merida ve Valladolid

İspanyol sömürge etkisine güzel bir örnek olan Merida listedeki yerini alıyor. Farklı bir rota arıyorsanız gitmeniz gereken bu kasaba, Meksika’da seyahat etmenin en güvenli yolu olarak kabul edilen yürüyüş dostu bir kasabadır. Maya etkisi burada güçlü kalıyor ve bölge Meksika’nın diğer bölgelerinde bulacağınızdan oldukça farklı olan kendine özgü bir mutfak tarzına sahip. Merida ve Cancun’un ortasında, birkaç güzel cenotun kolay sürüş mesafesinde olan renkli ve samimi bir şehir olan Valladolid var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir