21 November, 2019

Mersin’e Otobüs Bileti Alarak Seyahat Edeceklerin Bilmesi Gerekenler

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden birine gidip masmavi deniz ve tertemiz havasının keyfini çıkarmak istiyorsanız rotanızı Mersin’e doğru çevirmeniz gerekiyor. Bu şehir ülkemizde gezilip görülmesi gereken büyüleyici şehirler listesindeki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırıyor. Doğası, tarihi, büyüleyici atmosferi ile bu şehir her yıl dünya üzerinden binlerce turiste kapılarını açıyor. Peki bu güzel şehre otobüs bileti alarak gitmek isteyenler neleri bilmeli diye soruyor musunuz? İşte Mersin otobüs bileti alarak gelecek herkesin bilmesi gereken bilgiler.

Mersin Otobüs Bileti : Mersin Otogarı

Mersin otogarı, şehir merkezinden biraz uzak bir konumda yer alıyor. Bu nedenle birçok ulaşım yolu ile şehir ve otogar bileştiriliyor. Mersin’e ve çevresinde yer alan önemli yerlere ulaşım sağlamaktadır. “Köksallar Turizm, Lüks Mersin, Mersin VIF Turizm, Villa Seyahat, Güney Akdeniz Seyahat, Süha Turizm, Mersin Travel Turizm, Mersin Seyahat, Seç Turizm, Has Turizm, Metro Turizm, Öz Sivas Seyahat, Adıyaman Gülaras, Özlem Diyarbakır, Şanlıurfa Astor, Aksu Turizm, Star Diyarbakır” gibi otobüs firmaları bu otogar üzerinden yolcuları farklı şehirlere taşıyor.

Mersin’e Gidecek Otobüs Biletleri Fiyatları

Önemli bir lokasyonda bulunduğu için bu otogarda günde çok fazla sefer kalkar ve gelir. Bu nedenle farklı firmalardan farklı bilet fiyatları alabilme imkanına sahipsiniz. Bunlar arasında elbetteki pahalı olanlar yer alırken bazıları oldukça uygundur. Üstelik Türkiye’nin birçok noktasına buradan hareket edebileceğiniz için yol uzunluğu değiştikçe bilet fiyatlarında da farklılıklar olmaktadır. Mersin otobüs bileti almak için otobüs firmalarının bankolarından, telefon hizmetlerinden veya internet sitelerinde bilet rezervasyonu yapabileceğiniz gibi diğer internet sitelerinden de karşılaştırma yaparak size en uygun otobüs biletine sahip olabilirsiniz.

Mersin Otogarına Nasıl Gidebilirsiniz?

Daha önce de söylediğimiz gibi Mersin otogarı, şehir merkezine uzak bir konumada bulunmaktadır. Ancak özellikle Mersin yönetimininde yaptığı çalışmalar sayesinde birçok ulaşım yoluna sahiptir. Bu ulaşım çeşitleri içerisinde şehir içi toplu taşıma yolları, otobüs firmalarının özel servisleri, araç kiralama hizmetleri ve taksiler ile şehrin neresinde olursanız olun Mersin Otogarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size en uygun ulaşım yolunu seçmek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir