10 July, 2020

Özbekistan Uçak Bileti İçin Tercih Edebileceğiniz Havayolu Şirketi

Uzbekistan Airways, Özbekistan’ın ulusal havayoludur ve merkezi Taşkent’tedir. 1992 yılında kurulan havayolu, Uluslararası Kent Havaalanına dayanmaktadır ve dünyanın 40’tan fazla şehrine tarifeli uçuşlar gerçekleştirmektedir. Eğer siz de Özbekistan’a doğru yola çıkacaksanız farklı bir havayolu şirketi ile oldukça ekonomik bir şekilde yolculuk edebilirsiniz. Özbekistan Uçak Bileti rezervasyonu yaptıracaklar için Uzbekistan Airways kesinlikle bütçe dostu bir havayolu şirketi olarak öne çıkıyor.

Özbekistan Uçak Bileti : Uzbekistan Airways Seferleri

Uzbekistan Havayolu ile Taşkent, Namangan, Andijan, Fergana, Semerkand, Termez, Karshi, Navoi, Buhara, Urgenç ve Nukus’un yanı sıra Delhi, Dubai, Sharjah, Tel-Aviv, Soçi, İstanbul, Roma,Milano, Paris, Londra, New York, Frankfurt, Riga, St. Petersburg, Moskova, Kazan, Tyumen, Urumçi ve Almatı gibi birçok uluslararası destinasyona uçabilirsiniz.

Uzbekistan Airways Air Baltic , Air India , Çek CSA Havayolları , Korean Air ve Malaysia Airlines ile ortak anlaşmalar imzaladı. Havayolu IATA üyesi olarak oldukça avantajlara ve aktarma imkanlarına sahiptir.

Bagaj Politikası

El bagajı toplamda 115 cm olmak üzere 56 x 45 x 25 cm ebatlarını geçmemelidir. Ek olarak, yolculara uçuş sırasında okumak için ek bir kişisel eşyaya, örneğin bir şemsiye, bir kamera , bir el çantası veya basılı bir materyale izin verilir.

Kontrol edilen bagaj hakkı için F sınıfındaki yolculara 40 kg, C sınıfında seyahat edenlere 30 kg, Y sınıfındaki yolculara 20 kg izin verilir. Kontrol edilen bagaj parçaları, uzunluk, genişlik ve yüksekliği birleştirirken 158 cm boyutlarına sığmalıdır.

Check-In Uygulamaları

Maalesef Uzbekistan Havayolu şu anda çevrimiçi check-in hizmetleri sunmuyor.

Özbekistan Havayolları ile seyahat eden yolcular havaalanında check-in yaptırmalıdır. Uluslararası seyahat eden yolcular için, havayolu yolcularının tarifeli uçuş sürelerinden 3 saat önce havaalanına varmalarını ister. Yurt içi seyahatlerde, yolcuların Boeing-767/757 veya A320 ile uçmaları durumunda, kalkış saatinden 3 saat önce ve IL-114 ile seyahat eden uçuşların kalkış saatinden 2 saat önce havaalanına gelmeleri istenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir