21 November, 2019

Portekiz’de Ziyaret Etmeniz Gereken Yerler

Portekiz’de turizm bir başarı dalgasıyla büyüyor ve popülaritesine rağmen en iyi yerlerinden bazıları herkes tarafından bilinmiyor. Bu ülke kesinlikle her şeye sahip. Zengin bir tarih, yenilikçi sanat, muhteşem manzaralar ve süper kolay, rahat yerliler ve inanılmaz lezzetli yemekler. Bu ülkeye geldikten sonra otobüs bileti alarak ülkenin her bir yerine kolay bir şekilde yolculuk yapabilme imkanına sahip olmaznızda en güzel yanı. İşte Portekiz Gezi rehberi ile nerelere gitmeniz gerektiğini sizin için listeledik.

Portekiz Gezi Rehberi : Madeira

Portekiz Gezi Rehberi : Madeira

Güne, Madeira’da uyanarak başlayabilmek kesinlikle inanılmaz bir deneyim. Bu subtropikal ada sistemi, bir kış güneşi inzivayası olarak deniz kenarında sıcak günler geçirmek için Portekiz’in en gözde yerlerinden biri haline geldi. Egzotik yiyeceklerinin yanı sıra, başkent Funchal, dünyanın en iyi Yılbaşı gecelerinden birine ev sahipliği yapıyor. Yılbaşı için gidemiyorsanız da sorun değil. Ana adayı ve daha küçük, bitişik adaları ziyaret etmek her zaman iyi bir plan olarak yıl boyunca devam ediyor. Burada bulunan Porto Santo, plaj tutkunlarının Portekiz’deki en güzel kum şeritlerinden birini bulacakları yerdir. 

Porto

Porto

Portekiz’in ikinci büyük kentini sakın kaçırmayın. Engebeli caddelere yayılmış eski, renkli binalar ile karakterize edildiğinden ve büyük nehirlerin yanında bir başkent gibi görünebilir, ancak Porto bir başkent değil.  Başkent Lizbon’un aksine tam anlamıyla aydınlık ve güneşli olduğu Porto, kültürle parlıyor. Portekiz’in azulejos çinilerini sevenlerin , duvarları unutulmaz sanat eserlerine dönüştüren çarpıcı bir çini mozaiği sunan São Bento tren istasyonunu kaçırmaması gerekir. Bahçeler, ortaçağ sarayları ve katedrallerin kıtlığı yoktur ve mutfağı çoğu zaman ülkede en iyisi olarak adlandırılır. Ünlü Port şarabıyla ünlü Porto’nun üzüm bağları, yakındaki Douro Vadisi’nin çoğunu oluşturur.

Lizbon

Lizbon

Başkent seyahat güzergahı listelerinin en üst sırasında durmaya devam ediyor ve ziyaretçiler genellikle dişlerini otantik pasteis de nata içine batırmak , birçok bacalhau yemeğini denemek ve Portekizli calcadas’ları (geleneksel mozaik yürüyüş yolları) keşfetmek için sabırsızlanıyor. Turizmdeki patlamaya rağmen, bir bütçeyle keşfedilebilecek bir şehir olmaya devam ediyor Lizbon. Hala Avrupa’nın en sakin ve en uygun fiyatlı başkentlerinden biri olma özelliğini de koruyor. Ziyaretçileri dolambaçlı, dar yollar ve olağanüstü gözetleme noktalarına hayran kalıyor. Geceleri dolaşmak da ayrı bir zevk veriyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir