29 January, 2020

Southwest Airlines Uçak Bileti Almayı Düşünenler İçin Rehber

Southwest Airlines önemli bir düşük maliyetli ABD havayoludur. 2 Mayıs 2011 tarihinde, AirTran Airways’in eski ana şirketi olan AirTran Holdings, Inc.’in tüm genel hisse senetlerini, kurumsal kimliğini ve işletme varlıklarını satın alarak AirTran Airways’in devralınması tamamlamış. Kendisini büyüten bu havayolu şirketi halen yolcularına oldukça düşük maliyetli uçuş imkanı sağlamaktadır. İşte siz de Southwest Airlines uçak bileti alacaksınız bilmeniz gereken her şeyi sizin için derledik.

Southwest Airlines Uçak Bileti : Seferler

Southwest Airlines önemli bir düşük maliyetli ABD havayoludur ve merkezi Dallas, Teksas’tadır. Chicago, Baltimore, Washington, Midway, Las Vegas, Denver, Dallas, Phoneix, Houston, Orlando, Atlanta, Los Angeles, Arizona, Oranjestad, Nassau, Belize City, Liberya, San Jose, Punta Cana gibi birçok yere uçuşu oldukça uygun uçak bileti bularak gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik havayolu, ABD havayollarının en iç hatlarına sahip genç bir filoya sahiptir. Geniş filosu Boeing 737-300s, Boeing 737s, Boeing 737s ve Boeing 737-800s’den oluşmaktadır. Toplamda, havayolu 750’den fazla uçağa sahiptir ve 45 eyalet, 10 farklı ülkede 100’den fazla noktaya uçuyor.

Bagaj Politikası

Yolcular, kişi başına bir adet el bagajı hakkına sahiptir. Bu taşıma çantası 25 x 40 x 60 cm’yi geçmemelidir. Buna ek olarak, yolcuların uçuşta yanlarında bir kişisel eşya getirmelerine izin verilir, örneğin küçük bir sırt çantası, bir el çantası, bir evrak çantası veya bir dizüstü bilgisayar. Bu küçük kişisel eşya, toplam 46 x 22 x 34 cm ebatlarını geçmemelidir.

Kargo kısmına verdiğiniz bavullar için ise yolculara iki adet ücretsiz kontrol edilmiş bagaj bagajına izin verilir. Bu bagaj, parça başına 22 kg’dan daha ağır olmamalı ve 157 cm (L x G x Y) genel boyutlarına uymalıdır.

Check-In Politikası

Rezervasyonlu yolcular için tüm uçuşlarda web check-in yapılabilir. Online giriş sayfasını ziyaret ederek ve onay numaranızı, adınızı ve soyadınızı girerek online giriş yapabilirsiniz. Online check-in, tarifeli uçuş kalkış saatinden 24 saat önce açılır. Havaalanı check-in işlemleri, kalkış havaalanındaki özel check-in sayaçlarını ziyaret ederek yapılabilir. Havaalanı check-in, tarifeli uçuş kalkış saatinden üç saat önce açılır ve genellikle bir saat önce 30 dakika sürer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir