21 November, 2019

İstanbul Otobüs Yolculuğunuzu Tophane’de Tamamlayın

Sadece İstanbul’un Tophane bölgesi, bu şehre gelen turistleirn tatil türü ne olursa olsun, ilgi çekici yerlere sahiptir. Modern şiir arayışı içinde otantik İstanbul sokaklarında dolaşmaya kadar Tophane’de bir çok yer görebilir ve yapabilirsiniz. Bu semt, büyüleyici İstanbul’un en önemli yerlerinden biri olarak listenize girecektir. Tophane gezilecek yerler rehberini yanınızdan ayırmayın deriz.

Tophane Gezilecek Yerler : Tophane Sanat Yürüyüşü

Tophane Gezilecek Yerler : Tophane Sanat Yürüyüşü

Tophane Art Walk, Tophane bölgesinin sunduğu önemli çağdaş sanat galerileri, müzeler ve sergilerden bazılarının kapsamlı ve ustalıkla rehberli bir tura verilen isimdir. İstanbul’un sanat sahnesi kültürü, siyaseti ve Türkiye’ye özgü bir estetiği yansıtan sürekli gelişen, sosyal bir yorumdur. Bu İstanbul’un büyüleyici dünyasının bir parçası olma şansınız. Tuvalden şehir sokaklarına, sizi daha önce hiç görmediğiniz bir şekilde İstanbul’u görmenin bir bileti olan, yürüyüşün önceden seçilmiş rotalarından birinde sizi yönlendiren uzmanlara güvenin. Yılın belli dönemlerinde olduğunu da aklınızdan çıkarmayın.

Tophane Nargile Kafe

Tophane Nargile Kafe

Bu kafeler, nargile tadını çıkarırken, sert bir Türk kahvesi, demli çaylar ve atıştırmalıklar sunan Tophane bölgesinin en iyi yerlerinden birisidir. Aromalı dumanın aromatik kokusunu izleyin ve akşamları yumuşakça sürüklenip bırakabileceğiniz, iç veya dış mekan oturma arasından seçim yapın. Bu kafede Türkiye’nin otantik tatlarını yakından tanıyabilir ve hayranı olabilirsiniz.

Tophane Gezilecek Yerler : Smyrna Bar

Tophane Gezilecek Yerler : Smyrna Bar

Bu eski antika dükkanı eklektik dekorunu hala eski yüzeylerinden kalıntıları ile koruyarak eski eşyaları hala yüzeyleri ve duvarları süslüyor. Bu samimi ve renkli alan, Tophane’de çok çeşitli içecekler ve sıcak bir atmosfer sunan büyük ölçüde bilinmeyen bir mücevherdir. Şehri keşfetmekle geçen heyecan verici bir günden sonra bir şeyler atıştırmak, bir akşam bir şeyler içmek için ya da şehirde bir gece için eğlenceli bir ton ayarlamak için mükemmel bir mekandır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 2004 yılında kurulmuş, modern sanat yapıtları için Türkiye’nin ilk özel müzesi olarak açılmıştır. Burası, hem sanat meraklılarına hitap eden hem de daha fazla bilgi edinmek isteyenler için eğitim vermeyi taahhüt eden kapsamlı bir uluslararası sanat eseri koleksiyoncusudur. Müze kültürel kimliği ile gurur duyuyor ve yerel halkın ve turistlerin eğlenmesi için birçok eğitim ve sosyal programa ev sahipliği yapıyor . Büyüleyici, kültürel ve etkileşimli bir deneyim için, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi’ni önemli bir durak haline getirin ve hangi atölyelerde çalışabileceğinizi önceden kontrol ettiğinizden emin olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir